Zahradní achitektura

Zahradní architektura


Landeco – ateliér zahradní architektury – je ryze česká firma zabývající se projekcí a realizací zahrad a veřejné zeleně. Zahradní architekturu chápeme jako průnik 3 slov: Landscape + Decoration + Ecology. Tedy krajina, dekorace a ekologie – slova, která jsou pilíři tvorby ateliéru Landeco.

Naše služby


Nabízíme vypracování studií a projektů:
- rodinných zahrad
- veřejných prostranství
- dvorů a předzahrádek
- zimních zahrad
- hydroponických a mobilních nádob v interiéru
- mobilní nádoby v exteriéru
- vodních zahradních prvků
- květinových záhonů
- dětských hřišť
- kamenné zídky a gabiony

Dále zajistíme kompletní realizaci projektu a v neposlední řadě se také postaráme, aby Vaše krásná zahrada dostala odpovídající péči. Více v sekci Služby.

Proč s námi?


Proč si přizvat ke spolupráci ateliér zahradní architektury?
Protože zahradní architekt je odborník. Dokáže pojmout Vaši zahradu jako celek a zvážit všechny souvislosti – okolí zahrady, velikost a orientaci zahrady, její zeměpisnou polohu, využití zahrady, celkovou estetickou koncepci, vlastnosti a potřeby rostlin a vztahy mezi nimi, propojení s domem a dalšími architektonickými prvky atd. K vytvoření optimálně pojaté zahrady potřebuje zahradní architekt v první řadě Vás, její budoucí uživatele – základem Vaší budoucí zahrady je vzájemná spolupráce.
Zahradní architekt je člověk, který prošel náročným studiem zahrnujícím širokou škálu vědních disciplín. Přírodními, technickými vědami, ale také výtvarným studiem. Důraz byl kladen také na ekologii , krajinnou tvorbu, urbanismus a znalost rostlinného materiálu . Zahradní a krajinářská architektura řeší celou škálu problémů, situací a souvislostí, nejen design.